Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Główne reguły pielęgnowania włosów, jak wybrać najbardziej odpowiedni do ich stanu szampon 1 października, 2021

Pielęgnowanie włosów ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia i wyglądu. Jeśli będą one nieco dłuższe, to poza regularnym myciem należy je czesać lub szczotkować, przy krótszych poprzestać wystarczy na samym myciu, ale w każdym wypadku należy używać odpowiedniego szamponu. Włosy podczas codziennego chodzenia mogą być narażone na działanie wielu nie zawsze zdrowych czynników. Wiatr, słońce, kurz czy brud – wszystko to powoduje, że na ich powierzchni osadzają się rzeczy, które należy usunąć.

tutaj

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak u każdego włosy będą inne i inaczej reagują na czynniki zewnętrzne, z tego też powodu też szampony do mycia powinno się dobierać indywidualnie, uwzględniając ich ogólny stan i oczekiwania. A że szamponów do mycia jest ogromna ilość, wystarczy zresztą przejrzeć półki z nimi w drogeriach czy marketach, to wiele osób może mieć trudny wybór. Firmy produkujące szampony, takie przykładowo Wella chcą ułatwić klientom decyzję i na butelkach oprócz składu podają przeznaczenie – jest to niezwykle przydatne, bowiem wiadomo będzie, czego należy się po szamponie spodziewać. Ale i tak powinno się go wypróbować i wtedy dopiero się oceni, czy spełnia on oczekiwania. Nieco więcej tu – na tej stronie.

Każdy typ szamponu, pomimo że oparty jest na podstawowej bazie, zawiera inne składniki. Przy zniszczonych włosach będą to różne roślinne wyciągi, które nawilżają i powodują regenerację struktury włosów. Podstawową rolą takich szamponów jest odżywienie oraz wzmocnienie włosów, tak aby wrócił im wcześniejszy wygląd i puszystość. Jeżeli ktoś ma kłopoty z tym, że mu się zbytnio przetłuszczają włosy, to powinien zastosować szampony do takiej odmiany włosów, zawierają one substancje które osuszają skórę i ograniczające działanie gruczołów potowych.

Zamieszczone w tym miejscu artykuły są według Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę diagnostyka pet, na której znajdziesz zbliżone kwestie.

W wielu przypadkach konieczne będzie zastosowanie szamponów leczniczych, przeznaczone są one dla ludzi mających kłopoty z różnymi schorzeniami. Lecz najwięcej w sprzedaży będzie szamponów do codziennego użytkowania, przeciętny wella szampon zawiera składniki odżywcze i nawilżające a także ekstrakty z roślin, które mają działanie pielęgnacyjne i pozwalają utrzymać włosy w odpowiednim stanie.