Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Filozofia efektownego zarostu, czyli pielęgnacja brody dla początkujących 30 listopada, 2022

Pielęgnacja brody przeciwnie do krótkiego zarostu wymaga większej atencji. Nikt jednakowoż nie chce chodzić z poczochranym włosiem na buzi. Na obecną chwilę istnieje dużo kosmetyków do pielęgnacji zarostu, o czym czasami ludzie nie mają wyobrażenia. Pielęgnacja brody z tego typu zestawem kosmetyków w żadnym wypadku nie będzie już taka sama. Sprawdź, czy przyda Ci się nieco z naszych wskazówek.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa jest dość bezproblemowa, brodę trzeba utrzymywać w higienicznym i stylistycznym porządku. Należy ją myć i zmniejszać. O ile ma się suchą skórę to wielce ważne jest, iżby w jakikolwiek sposób zwilżać cerę pod brodą. Do tego bowiem służą toniki czy też olejki a w podobny sposób inne kosmetyki do brody. Nie da się tego zrobić zwyczajnym kremem podczas gdy broda jest już wybitnie wyrośnięta.

Możliwością dla olejków mogą być przeróżnego modelu mgiełki do twarzy (można nawet pokusić się o zastosowanie raz na dowolny czas do brody wody termalnej). Olejki mają to do siebie, że w trakcie regularnego używania zmiękczają względnie zarost i pomagają w zestawieniu brody. Po prawdzie wskazane jest aby zainwestować w szczotkę poświęconą specjalnie do tego, a dodatkowo użytkować pędzel do golenia allegro.

Sprawdzi się on zwłaszcza w ciągu stosowania specyfików, jakimi są kosmetyki do brody . Szampony przeznaczone do brody można uznawać za bezpiecznego rodzaju fanaberię, bo wszak można przecież poradzić sobie zwyczajnym szamponem. Przy czym na nowo dochodzi do głosu zadanie zmiękczania zarostu, prozaiczny szampon raczej tego nie uczyni. O ile chodzi o redukowanie, zalecamy żyletki derby extra, pomagają precyzyjnie nadać szkic naszej brodzie.

Przebieg pielęgnowania brody da się podzielić na kolejne etapy: mycie brody szamponem (możemy do tego użyć pędzel do golenia allegro), przystrzyganie i profilowanie brody, przykładowo żyletką derby extra , zakładanie olejku na brodę, zakręcanie brody , a na finisz można jeszcze wykonać ostatnie korekty np. stosując kosmetyki do brody.