Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Eliminacja zanieczyszczeń i łoju przez żele 6 stycznia, 2022

Klasyczne mydła zmywane wodą nie sprzyjają cerze delikatnej, alergicznej, suchej, a również trądzikowej. Odczyn zasadowy, jaki takie mydła pozostawiają, jest dla owych skór drażniący.
Głównym zadaniem oczyszczającego żelu do buzi jest zredukowanie zanieczyszczeń i łoju z przestrzeni twarzy.

fryzura

Autor: artégo
W tym celu, w wyrobie do mycia twarzy konieczna jest obecność składników myjących. Żel do mycia twarzy posiada tę przewagę nad mydłem, że nie spina nadmiernie skóry i nie wysusza jej tak silnie.
kobieta

Autor: Oscar Rethwill
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowe mycie twarzy jest potrzebne dla dbałości o jej zdrową formę i piękny wygląd, niestety częsty kontakt skóry z wodą może w dużym stopniu ją wysuszyć i podrażnić. Z tego względu, w żelach oczyszczających do buzi powinno się wypatrywać składników nawilżających i związujących wodę. Delikatny żel przygotowuje cerę do przyswajania składników aktywnych zawartych w kremie. Żel musi być wybierany ściśle do rodzaju cery. Źle dopasowany produkt może tylko pogorszyć kondycję skóry, zaostrzyć jej problemy, skomplikować kurację rozmaitych schorzeń, trądziku, łuszczycy, czy też atopowego zapalenia skóry. Pierwszym przejawem do wyboru dobrego żelu do buzi winno być jego wykorzystanie, czyli to, dla jakiej skóry jest dedykowany, normalnej, suchej, tłustej, mieszanej.

Jeśli omawiany w tym miejscu wpis jest dla Ciebie ekscytujący, kliknij tu, gdyż z pewnością warto zobaczyć tam (http://sentiell.pl/pol_m_BIZUTERIA_Bizuteria-srebrna-pr-925_Medaliki-157.html) też inny tego typu materiał.

Następny krok to dokładne zbadanie zestawu kosmetyku do mycia twarzy.

Oczyszczanie buzi 2 razy dziennie powinno być dla każdej z nas rutynowym zabiegiem ochraniającym skórę twarzy przed podrażnieniami, krostkami i wypryskami.
Nawet najbardziej szczegółowy demakijaż nie zastąpi porządnego oczyszczania skóry. Należy wyselekcjonować wyrób, który nie tylko oczyści, lecz również zadba o skórę.
Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , , ,