Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Ekonomia, nowoczesność czy konwencja, czyli które kosmetyki kupują współcześni faceci 8 grudnia, 2022

Pomimo tego że to panie głównie są znane z wyjątkowej, a czasami i nadmiernej troski o higienę, to dżentelmeni wcale nie planują ustępować swym małżonkom. Teraz każdy przedstawiciel męskiej płci może łatwo nabyć w drogerii, markecie albo w internecie totalnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A dbałość o swoje ciało niekoniecznie wyraża się poprzez nabycie najdroższych towarów ze sklepowych półek, ponieważ de facto nie chodzi o cenę konkretnego kosmetyku, lecz o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? Tego typu pytanie rodem prawie z szekspirowskiej sztuki może spędzić sen z powiek co poniektórym mężczyznom. Tymczasem niewielu dwudziestolatków czy pięćdziesięciolatków sprawdza etykiety naklejone na plastikowych pojemniczkach. Najważniejszy będzie rejestr substancji, jakich trzeba unikać, a do nich na pewno wliczymy SLS-y, parabeny i silikony. Na razie konsumencka świadomość bywa niestety kształtowana nade wszystko przez ceny, a także często organizowane promocje i wyprzedaże.
O ile pianki albo żele do golenia pozostają, by tak powiedzieć, wynalazkiem ostatnich dekad , o tyle tradycyjnego mydła używano niegdyś powszechnie, a obecnie wykorzystują go jedynie nieliczni reprezentanci męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem po goleniu faceci zazwyczaj stosują różnego typu balsamy, ale i woda kolońska jest nadal używana przez panów po dwudziestce .

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresowała Cię treść tego opisu, to doczytaj tu kolejne bardzo pasjonujące wiadomości w kolejnym wątku.

Z takich kosmetyków korzysta się niemal codziennie, zatem opakowania szybko się opróżniają. W związku z tym nie każdy czterdziestolatek czy nawet nastolatek będzie inwestował w najdroższe środki i nolens volens panowie w większości przypadków zaopatrują się w najbardziej potrzebne kosmetyki w sklepach, w których mogą liczyć na nieduże ceny.

Luksusowe zestawy kosmetyków właściwie są kupowane z myślą o upominkach wręczanych z naprawdę szczególnych okazji. Dla przykładu, krem do golenia marki Truefitt & hill można bez obaw dać zdeklarowanemu tradycjonaliście, a sportowcowi amatorowi zapachy rekomendowane panom uprawiającym sporty. A na urodziny czy Dzień Chłopaka wręcza się całkiem zwyczajne i niedrogie kosmetyki, jakich pełno w każdej drogerii albo nawet mydlarni, czyli zazwyczaj żele pod prysznic, jak również inne kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała.