Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Dbamy o swoje zdrowie i ciało czyli w jaki sposób postępować na co dzień, aby być zdrowym i dobrze wyglądać. 16 grudnia, 2020

Każdy chciałby przez długie lata cieszyć się doskonałym zdrowiem i formą fizyczną. Jednak aby tak było, trzeba cały czas dbać o siebie. Nawet kilka lat zaniedbań w takich sprawach spowodować może najróżniejsze choroby, z jakimi trzeba się będzie do samego końca borykać.

A wiele osób tylko marzy sobie cicho o tym, aby być sprawnym i zdrowym, a w praktyce robią wszystko, aby przypadkiem nie mogło się to udać. Bardzo istotne są dwa główne obszary w trosce o swoje zdrowie, to znaczy odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, zobacz ten link – to naprawdę świetne omówienie tej kwestii. Obowiązkowo to przeczytaj!

Oczywiście nie jest tak, że jeśli ktoś będzie zdrowo się odżywiał i ćwiczył systematycznie, to będą go omijać wszelkie dolegliwości i schorzenia – Jednak przy zdrowym trybie życia ryzyko zachorowania będzie mniejsze, a wielu groźnych schorzeń można wręcz całkowicie unikać. Z tego też powodu należy o swoje zdrowie zadbać, szczególnie że w wielu przypadkach będzie to wymagało jedynie niewielkich zmian nawyków i zmuszenia się do pewnych rzeczy. A korzyści z tego w większości przypadków naprawdę sporo dadzą.

widok - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych problemów przy żywieniu jest zbyt duża liczba słodyczy i tłuszczów w porównaniu z warzywami i owocami. Efektem tego jest zwiększająca się nadwaga, a za nią iść będą najróżniejsze problemy sercowe czy ortopedyczne . Co niebezpieczne, takie kłopoty coraz częściej dotykają dzieci i młodzież. Bardzo duża liczba przekąsek i słodkich napojów sprawia, że kilogramy szybko rosną, a mogą one niestety być później ciężkie do wyeliminowania. Jednakże nie bez kozery mawia się, że dla chcącego nic trudnego – jeżeli podejmiemy poważne postanowienie o zniwelowaniu liczby słodkich przekąsek w ciągu dnia, to już krótkim czasie nasze ciało proces odzwyczajania się od cukru. W końcu, sól i cukier są substancjami mocno uzależniającymi. Tak już jesteśmy stworzeni, że wszelkiej maści słone i słodkie przekąski działają na nasz układ pokarmowy jak narkotyk, od jakiego trzeba się odzwyczajać.

Dlatego też należy w diecie wyeliminować możliwie wszystkie puste kalorie, a zastąpić je zdrową żywnością, opartą na naturalnych produktach, owocach oraz warzywach. Równie istotna dla zdrowia będzie aktywność fizyczna. Ruch przede wszystkim wzmacnia mięśnie, kości i ścięgna, jest również niezwykle przydatny dla płuc oraz sercac. Dzięki temu organizm staje się nie tylko mocniejszy, ale także bardziej odporny na różnego rodzaju choroby. Poza tym aktywność sportowa jest niezwykle przydatna przy rozmaitych kłopotach z nadwagą, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednim odżywianiem.