Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Dąbki domki letniskowe – doskonała alternatywa dla obleganych plaż i tłumy wczasowiczów 12 marca, 2022

Są takie obszary w Polsce, w których czas się zatrzymuje. Jest tylko piękna, piaszczysta plaża, czyste morze albo jezioro i las. Czego pragnąć więcej na udany odpoczynek?
O tym, jak Bałtyk potrafi zauroczyć przekonał się już niejeden turysta.

Nie bez powodu co roku przyjeżdża tu co najmniej pięćdziesiąt procent Polaków.

Ten odnośnik do serwisu pościel jedwabna kieruje do bardzo ciekawej strony, która posiada równie fascynujące informacje na omawiany temat.

Ile przyjeżdża tu zagranicznych turystów do końca nikt nie wie. To, co najbardziej każdy wczasowicz chyba ceni, to niezwykle długie, piaszczyste plaże zapraszające do odpoczynku.

Rzym

Autor: esharkj
Źródło: http://www.flickr.com

Nad Bałtykiem jest wszystko, czego dusza zapragnie: urocze widoki, pełno zabytków oraz atrakcji: dla dużych i dzieci. Znajdziemy tu szereg możliwości do spędzenia wolnego czasu: parki linowe, skoki spadochronowe, loty samolotem lub balonem, paralotnie nad morzem, rejsy statkiem, i nie tylko.

Kierując się nad Bałtyk warto odpowiednio wcześnie zdecydować, dokąd i z kim chcemy ruszać. Jeśli planujemy wczasy we dwójkę, w większości sytuacji rezerwowany jest pokój w hotelu lub pensjonacie. W sytuacji większej grupy znajomych sprawdzi się mieszkanie pod wynajem w jednym z większych miasteczek turystycznych albo noclegi w jednym z ośrodków turystycznych, gdzie organizowane są też imprezy dla turystów. Dla pragnących ciszy i spokoju w rodzinnym gronie znakomitym wyborem staną się domki letniskowe w mniej uczęszczanych miejscowościach, jak np. Ustronie Morskie czy Dąbki.
obrazek - wakacje

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Wbrew temu, co niektórzy mówią, że polskie morze jest droższe od zagranicznych wczasów, polskie miasteczka turystyczne wcale do drogich nie należąprzynajmniej nie wszystkie. Osoby wyjeżdżające na wczasy rodzinnie przekonały się już, że żeby odpocząć nie potrzeba wydawać fortuny. Zamiast hotelu lub ośrodka wypoczynkowego można wybrać Dąbki i domki letniskowe.

W takiej miejscowości jak Dąbki domki letniskowe nie są drogie i kosztuję średnio około 90-100zł/domek, licząc za dobę. Uwzględniając minimum 7 dni pobytu koszt wynajmu domku jest zdecydowanie niższy niż nie jeden ośrodek wczasowy (o hotelach już nie wspominając), a komfort pobytu znacznie wyższy.

Połączenie morza z jeziorem urozmaici wczasy zapalonym wędkarzom jak również fascynatom kajaków.
W Dąbkach można więc zażyć zarówno morskich kąpieli jak i rejsów po morzu albo rejsu kajakami po jeziorze jak i długich spacerów po sosnowym lesie. Nie zabraknie tu też zabytków, do których zapraszają okoliczne miejscowości. A w razie potrzeby mocniejszych przygód, do większych kurortów wczasowych jest całkiem blisko.