Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Czym się sugerować przy doborze właściwej koszuli do garnituru dla mężczyzny? 4 marca, 2022

Szafa eleganckiego mężczyzny rządzi się pewnymi prawami. I choć panowie coraz funkcjonują w świecie mody, niektóre sytuacje wprawiają ich w niemałe zakłopotanie . Dzieje się tak nierzadko w przypadku wyboru koszul. Mężczyzna spogląda zmieszany na sklepowe półki i nie ma pojęcia na czym powinien się skupić. W końcu nieco zdenerwowany wybiera cokolwiek i opuszcza sklep z upolowaną zdobyczą, radosny jak ptaszek na wiosnę, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w czasie zakupów aby uniknąć podobnych sytuacji?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze: na materiał. Jeśli jest to bawełna, to jest to trafny wybór. Bawełniane koszule są najbardziej uniwersalne, przepuszczają powietrze, a ich największą chyba zaletą jest wygoda.
Po drugie dopasowanie, gdyż aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie należy ją dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit tzw. taliowane, zaś panowie o tęższej budowie ciała muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt obszerna – odstający kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata.
Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem tudzież muchą. Z kolei koszula na spinki, strona jest bardziej dystyngowana, toteż wymaga założenia wymienionych dodatków.

Koszule męskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to dylemat, który przysparza chyba najwięcej problemów. Z całą pewnością należy mieć w swojej szafie białą koszulę, ponieważ pasuje w zasadzie do wszystkiego. Jeżeli nie mamy pomysłu na to, jaką koszulę założyć, biała będzie strzałem w dziesiątkę. Uniwersalnym kolorem jest również jasny niebieski. Dobrze prezentuje się w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.
Pamiętajmy by, koszule z krótkim rękawem zakładać na nieformalne okazje i nigdy nie zakładać do nich marynarki.
Wskazanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który wielokrotnie stanowi element manifestujący osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy czy zmiany w świecie mody. Fakt, nowy sezon niesie ze sobą zmiany lecz moda (kliknij i zobacz także – garnitury na miarę noor) często do nas wraca. Powinniśmy dlatego zainwestować w parę dobrych jakościowo krawatów, albowiem będzie to inwestycja na wiele lat. Pamiętajmy, krawat powinien być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.