Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Czym się różni laser od metody IPL 19 maja, 2021

Metoda IPL polega na zniszczeniu cebulki włosowej przy pomocy wiązki światła wysyłanej przez głowicę odpowiedniego przyrządu. Światło słoneczne jest w rzeczywistości promieniowaniem elektromagnetycznym. Podobne promieniowanie, jednak o trochę innej rozciągłości fali prześwietla nasze połamane kończyny, podgrzewa posiłki i pozwala słuchać najnowszych radiowych przebojów.

Urządzenie do depilacja wysyła taką wiązkę promienia, która oddziałuje jedynie na barwnik barwniki do makijażu permanentnego sklep znajdujący się we włoskach, i grzeje go do tego stopnia, że cała cebulka włosowa ulega zniszczeniu nie niszcząc otaczającej ją skóry. Zjawisko to zwie się wybiórczą fototermolizą, bowiem przyrząd „wie” co dokładnie powinno zniszczyć. Dzięki takiemu rozwiązaniu epilacja metodą IPL jest całkowicie bezpieczna.

Zimą pamiętaj o depilacji

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Różnica między depilacją laserową a IPL dotyczy sposobu jak też czasu przeprowadzania zabiegu. Epilacja laserowa, z tego powodu, że do każdego włosa musimy „strzelać” oddzielnie, zajmie bardzo wiele czasu. Pozbywając się włosków przy pomocy sposobu IPL naświetlamy dużo większe obszary skóry, dzięki czemu zdecydowanie skraca się zabieg. Po serii zabiegów laserowych skóra nierzadko wymaga pielęgnowania jak po oparzeniu. IPL oddziałuje całą wiązką promieni, co bardzo ogranicza, a w większości wypadków całkiem wyklucza dyskomfort. Z racji mniej inwazyjnego oddziaływania IPL pozwala także zredukować podrażnienia po zabiegu. Właśnie z tej przyczyny metoda ta doskonale sprawdza się u osób ze skłonnością do pękających naczynek, podrażnień a także wrastania włosów.
Autor

Ostatecznym dowodem dla tych, którzy nie są jeszcze przekonani o wyższości epilacji metodą IPL nad depilacją laserem są koszta. Seria zabiegów realizowanych przy pomocy IPL jest nawet kilkakrotnie razy tańsza niż analogiczna seria w gabinetach pracujących sposobem laserowym. Jak dotychczas jednak w większości salonów możemy zdecydować się na każdą z opisanych metod. Wystarczy wbić w Google wyrażenie: fotodepilacja Warszawa – jeżeli interesuje nas usuwanie włosów tą innowacyjną metodą, względnie depilacja laserowa Warszawa bądź epilacja laserowa Warszawa – jeśli jesteśmy przywiązane do tej klasycznej już metody, a z pewnością uzyskamy całe mnóstwo informacji o gabinetach zlokalizowanych w naszej miejscowości.