Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Co to jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki będą wpływać na naszą urodę? Co najlepiej wiedzieć? 18 czerwca, 2021

Ajurweda jest to bardzo stary, ponieważ liczący ponad 5000 lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa wzięła się od słów ajus/ajur, jakie oznaczają życie, veda zaś to wiedza. Jest to faktycznie wiedza o życiu, ponieważ nie obejmuje tylko leczenia chorób, ale tworzy system filozoficzny, który odnosi się w sumie do każdego aspektu życia.

Ajurweda wzięła się z przekonania, iż każda rzecz, która istnieje we wszechświecie, powstała z 5 potężnych żywiołów, czyli ognia, ziemi, wody, przestrzeni i wiatru. Dzięki połączeniu takich tego rodzaju żywiołów powstają trzy najważniejsze typy energii biologicznej, czyli dosze. Każda dosza odznacza się innymi funkcjami i cechami charakterystycznymi, każdy człowiek natomiast jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda osoba potrzebuje najbardziej właściwej pielęgnacji, rzeczywiście zapewniają to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Niezbędne jest nawilżanie. Suche włosy i skóra będzie najlepiej zadbana przy wsparciu olejowej pielęgnacji wzbogaconej o składniki nawilżające, takiego rodzaju jak aloes czy kwas hialuronowy. Używanie właściwych olejków na twarz i włosy bardzo dobrze nawilży oraz zwiększy elastyczność, jednocześnie gwarantując blask. Odpowiednie kremy odżywiają skórę gwarantując jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, zwłaszcza zestresowana, jest podatna na zaczerwienienia oraz zmarszczki. Najbardziej korzystna więc będzie dla niej terapia łagodząca i wzmacniająca, najbardziej taka, gdzie stosuje się naturalne roślinne wyciągu. Różnorakie typy kosmetyków ajurwedyjskich zagwarantują komfort zmęczonej oraz wrażliwej skórze. Dla skóry przetłuszczonej z wypryskami najlepsze będzie delikatne złuszczenie, konieczne w tym będą produkty ziołowe.

Najbardziej optymalne składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Ciekawym rozwiązaniem będzie na pewno aloesowy krem do twarzy oraz ciała. Do regularnego natomiast stosowania idealna będzie maseczka z ziół do zanieczyszczonej skóry. Dla tłustej skóry również najlepsze będą olejki, na przykład lekki olejek z różowym lotosem, jaki będzie ograniczać produkcję sebum i jednocześnie odżywi skórę.

Kliknij ten link oraz zobacz więcej urządzenia kosmetyczne dokładniejszych informacji odnoszących się do prezentowanego tu tekstu. Na pewno jest on niezwykle emocjonujący.

Najlepiej zaopatrywać się w takie kosmetyki w fachowych sklepach, więc jak chcemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie w sklepie online, co będzie najlepszym wyborem.