Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Czy nowatorskie kreacje modowych wizjonerów są przeznaczone do ubierania przez normalnych ludzi? 5 lipca, 2022

Kolejny rok modowy w Hong Kongu, Berlinie, najbardziej znany w Paryżu, czy też, ten polski odbywający się w województwie łódzkim. Każdy pokaz wywrze na widzach spore wrażenie, lecz to czy wśród nich znajdzie się niezwykle liczna rzesza kupców,chcących ubierać owe kreacje, a nie dodać je do kolekcji i jedynie oglądać, pozostaje kwestią kontrowersyjną.

biżuteria

Autor: Charlie Marshall
Źródło: http://www.flickr.com
Przekartkowując jakikolwiek magazyn ze zdjęciami z pokazów, czy też oglądając transmisję bezpośrednio z wybiegu, emitowaną w telewizji, widzimy stroje tak krzykliwe, że nie przypominają już ubrań, a sprawiają wrażenie karykaturalnych kostiumów. Do tego dochodzą niemal podniebne buty na platformie dostępne zarówno dla szczupłych modelek, jak i modeli, co oczywiście uważane jest za zupełnie normalne (na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź). Na wymyślnych strojach i butach nie z tego świata modowi twórcy nie poprzestają i pamiętają o równie szalonych nakryciach głowy i dziedzinie tego świata jaką jest biżuteria modowa.

Jeżeli ciekawią Cię opisane w tym materiale tematy i masz chęć poczytać więcej wiadomości na taki temat – wejdź tu poduszki z haftem.

Takie akcesoria charakteryzują się odważniejszymi kolorami, innowacyjnymi elementami, z reguły są one też wyrabiane ręcznie. Ich zaletą na pewno jest unikatowość, odzwierciedlająca estetykę posiadaczki, nieczęsto widujemy bowiem kolie wykonane z kolorowych szkiełek, rzemyków, czy też z surowej, nieobrobionej stali.

Jednakże, trudno jest wyobrazić sobie świat, no może oprócz otoczenia wybiegu po którym chodzą modelki, w którym noszenie tych wymyślnych strojów, było odbierane jako w zupełności normalne i nie wzniecało skrajnych reakcji otoczenia. Może więc moda nie musi, a nawet nie powinna mieć odwzorowania w rzeczywistości, gdyż jest to sektor sztuki i nie jest tworzona dla praktyczności, a w celu wywołania w adresatach skrajnych emocji i pobudzenia ich zmysłu estetycznego? Wygląda na to, że tak, warto jednak nadmienić, że pomijając fakt, iż mało kto nosi kreacje wybiegowe to sklepy często inspirują się oglądanymi propozycjami i przemycają niektóre do swoich ofert. Z tego powodu świadomie, czy też nie, zdarza nam się sporadycznie kupować odzież, których prototypy zaprezentowano podczas tygodnia mody. Czasami opłaca się więc zerknąć na witryny sklepowe i odnaleźć dla siebie coś oryginalnego i spróbować poszerzyć swoje horyzonty. Może to być na przykład biżuteria modowa , która nie jest aż tak krzykliwa.

kolczyki

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Reasumując tego co prezentowane nam na wybiegach z całego świata nie ma co traktować bardzo poważnie, a lepiej spojrzeć na to przez pryzmat ogólnie pojętego artyzmu – |”>|”>. Żaden człowiek nie wymaga przecież użyteczności od malarstwa, czy rzeźby, gdyż ich zamierzeniem jest po prostu działanie na nasze zmysły lub wywoływanie wrażeń estetycznych.