Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Czy w tym temacie było już wszystko ustalone? Jak prezentuje się świat damski i męski, jakie są największe różnice? 23 listopada, 2021

Możemy stwierdzić, że niektóre tematy są już wyczerpane, że nie jest zbyt ważne, co zrobimy, to trudno je reaktywować. Tak jesteśmy w stanie oczywiście to wyrazić, ale nawet w najmniej oczekiwanym momencie i przy okazji określonego tematu znowu pojawiają się ciekawe koncepcje i pomysły, o których należy wspomnieć. Czy tak nie jest w temacie płci, czyli jakimi cechami kobieta różni się od mężczyzny i w drugą stronę to samo? Zapewne to temat nośny, ale już wyczerpany niemiłosiernie. Mimo to, zawsze jesteśmy w stanie na ten temat coś ciekawego dodać.

plecak męski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze na ten temat dużo do powiedzenia mają naukowcy, natomiast kończy się to na znacznej kłótni. Prawdą jest jednakowoż to, że trochę racji mają, na przykład w temacie naszych mózgów. Nie ma, że ktoś jest bardziej mądry, ponieważ to nie jest zależne od płci, ale od wielu pozostałych czynników. Wśród nich jesteśmy w stanie wymienić geny, środowisko, czynniki osobiste i tak dalej. Różnica pomiędzy naszymi mózgami jest taka, że inaczej myślimy, po prostu w inny sposób odbieramy rzeczywistość, nie lepiej, nie gorzej. Inaczej. To także się przekłada na inne dziedziny, przykładowo dobieranie ubrań czy innych rzeczy.

odnośnik do ciekawej strony

Autor: Gabriel S. Delgado C.
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy na przykład plecaki męskie czy przebrania męskie, będą inne niż te jakie są u kobiet, chociaż tutaj akurat sporą rolę odgrywa także kulturowo, więc jest to pewna furtka dla snucia kolejnych hipotez. Jednocześnie, to nie jest sedno sprawy, ponieważ jak pomyślimy przykładowo o takim czymś jak tatuaże męskie czy damskie (warto sprawdzić te przykłady), nie można ukryć, że będą inne. Mowa oczywiście o powszechnie występujących wzorach, powszechnych przykładowo wśród określonej płci, gdyż oczywiście, zawsze mogą istnieć wyjątki. To z drugiej strony interesujące, iż można tak eksperymentować, iż nie musimy zawsze być tacy przypasowani do konkretnej grupy. Przykłady można sprawdzić na .

To oczywiście każdego decyzja i to od konkretnej osoby jest zależne, czy chce eksperymentować, czy woli najzwyczajniej w świecie, jak jest. Na tym właśnie to polega, choć wielu myśli, iż jak jednej osoby coś się zamarzy, na przykład jakiejś kobiecie, żeby posiadać tatuaż studio tatuażu goleniów jak mężczyzna, to od razu wszystkie kobiety będą takie również mieć chciały. To oczywiście złe myślenie i identycznie, jak z innymi elementami układanki jesteśmy w stanie polemizować, to prawda pozostaje prawdą, a mówi nam ona, że mężczyźni i kobiety to zawsze będą inne gatunki.