Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Czy typowa brzytwa może z powodzeniem być cechą prawdziwego mężczyzny. 28 czerwca, 2021

Prawdziwi mężczyźni bezsprzecznie muszą się golić. Oczywiście gdzieniegdzie pojawiają się panowie, którzy z jakiegoś powodu wybrali image leśnego druida, chowając swe bardziej lub mniej męskie buzie za zaroślami brody. Ich wybór mogły spowodować czynniki natury egzystencjalnej albo wizerunkowej.

golenie

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsi nie wydali się sobie zbyt męscy z gładką i aksamitną. Drugą grupę zaczęli stanowić panowie wiecznie zabiegani, zajęci większymi problemami egzystencjalnymi niż jakieś tam dylematy związane z wizerunkiem. Do nich zaliczają się także ci po prostu za leniwi na to, aby każdego ranka wstawać kilkanaście wcześniej tylko po to, żeby bez przerwy powtarzać ten sam rytuał.

Jeżeli chcesz przeczytać większą ilość informacji na opisywany temat – dobrze się składa, gdyż jest już pełna informacja, którą możesz zobaczyć tutaj.

Na szczęście, zebrani wszyscy razem nie są jakąś zdecydowaną większością w naszej kulturze. W pozostałych różnie to bywa, bo czasami im włosów na brodzie będzie więcej, tym mężczyzna będzie bardziej męski i przystojny.

Wszyscy pozostali mężczyźni, jeżeli już raz się zdecydowali na podążanie drogą bez zarostu na brodzie, muszą regularnie zaopatrywać się w akcesoria pomagające im o ten wspaniały wizerunek należycie dbać.

Po przeglądnięciu naszego artykułu nęci Cię, żeby napisać na tej stronie swoje komentarze na temat? Nie czekaj! Każda ocena będzie dla nas ważna.

Podstawą męskich kosmetyczek powinna oczywiście być dobrej jakości maszynka, pędzel do golenia rossmann, mydło zmiękczający zarost i kosmetyki które mają łagodzić podrażnienia skóry po goleniu. Istnieje kilka firm specjalizujących się w produkcji znakomitych kosmetyków do pielęgnacji i higieny męskich twarzy, przykładowo angielska firma dr Harris – , której produkowane w sposób ręczny kosmetyki do golenia na mokro są rozpoznawane na całym świecie. Co interesujące, do niedawna jeszcze nowocześni mężczyźni golili się kupowanymi w sklepach maszynkami, których producenci przeganiali się w zwiększaniu ilości ostrzy, mających zapewnić dokładność golenia.

brzytwa

Źródło: flickr.com
Współcześnie coraz większe grono zwolenników zdobywają producenci takich tradycyjnych, chociaż bardzo nowoczesnych stylem brzytew. Na przykład firma Dovo Razors – , reklamująca swoje wyroby jako gadżety dla prawdziwego mężczyzny, daje gwarancję nie tylko dokładne golenie, ale także zadowolenie po sprawnie wykonanym zabiegu.