Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Czy stereotypy na temat płci sprawdzają się w rzeczywistości? Co zdaje się być domeną pań? Dlaczego inność jest ciekawsza? 6 lipca, 2021

Wszyscy wariujemy na punkcie innych rzeczy. Nie powinno to dziwić, gdyż sporo zależy od tego jacy jesteśmy, albo również w jaki sposób lubimy spędzać czas

Tak naprawdę nie powinniśmy wstydzić naszych niegroźnych dziwactw, ponieważ to część nas. Jednak wszyscy posiadamy skłonność do powielania stereotypów, które są w nas silnie zakorzenione. Czy jednak sprawdzają się one w rzeczywistości?

„JUST BE YOURSELF” – JESIEŃ/ZIMA 2012/13

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

Kobiety najczęściej posądza się o to, iż szaleją za butami. Rzeczywiście, niektóre panie nie są w stanie opamiętać się przed kupnem kolejnej pary czółenek, pomimo tego iż w szafie posiadają damskie czółenka (3i) w ilości sztuk ogromnej. Natomiast chodzenie na zakupy nie jest czymś, za czym przepada każda z pań.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę (www.olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej/zawieszki/), która podnosi podobne wątki, również będą z pewnością interesujące.

Dlatego nie ma sensu pomnażać takich stereotypów. Niektóre kobiety chodzą na zakupy wtedy, kiedy mają taka potrzebę. Jeżeli potrzebne im nowsze letnie sandały, to kupują konkretnie sandały damskie, a nie przy okazji dziesięć innych par obuwia(modne sandały damskie).

Panów z kolei najczęściej posądza się o oglądanie piłki nożnej, albo granie w gry komputerowe. Rzeczywiście, może i pośród panów jest większą ilość fanów połki nożnej aniżeli wśród pań, natomiast można nie trafić z prezentem, jeśli zakupimy znajomemu bilety na mecz z okazji urodzin. Stereotypy pewnie i porządkują postrzeganie świata, natomiast mogą być dosyć krzywdzące i wprowadzające w błąd.
Całe szczęście wszyscy różnimy się od siebie wzajemnie. Posiadamy inny rodzaj zainteresować i mamy inny sposób na relaksowanie się w wolnym czasie. W innym wypadku byłoby to dość nudne wiedzieć, że każdy robi wszystko w sposób identyczny.