Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Czy należy inwestować gotówkę w markowe obuwie? Kilka rozważań na temat marki. 9 czerwca, 2022

Inwestycja w buty związana jest z częstymi rozmyślaniami związanymi z wydatkami. Zastanawiamy się nad tym tym, czy tak naprawdę powinno się jest inwestować niemałe gotówkę tylko ze względu na symbol Nike lub Adidasa? Czy nie jest to pranoja, a zaoszczędzone na podróbce pieniądze powinno się wydać na co innego?

Jest kilka takich modeli butów, które podrabiane są powszechnie.

Buty adidas original charakteryzują się niesłychanie klasycznym wyglądem, przez co ich kopiowanie nie jest trudnym zadaniem. Na stronach internetowych, które oferują tańsze buty z terenów wschodnich możemy je niezmiernie zazwyczaj zaobserwować. Podobnie dotyczy to Nike air max 90 essential. Dwa wyżej wymienione rodzaje butownależą do butów z rodzaju tych codziennych.

Jeśli znalezienie dodatkowych informacji na omawiany wątek jest dla Ciebie niesamowicie ważne, to aby je uzyskać prześledź witrynę (https://skalnik.pl/buty/goretex), na której je niewątpliwie dostrzeżesz.

szczególnie w tym wypadku zastanawiamy się nad zakupem podróbek. Wiedzmy jednak, że na kopiowany model nie mamy żadnej gwarancji, że są one korzystnie zrobione. Często zaczynają się one uszkadzać po kilku użyciach. Tak samo zresztą mają biegacze, którzy inwestują w niedrogie buty Nike free 5.0. Jest to jeden z powszechnych modeli sportowych, bardzo lekkie, a także niesłychanie świetnie oddychający i pewnym jest, że żaden nielegalny sklep nie jest w stanie zapewnić takiej jakości jak oryginał. Specjalistyczne materiały są dla nich mało dostępne i są zastępowane najczęściejtanim poliestrem. Następna sprawa przeciwko plagiatom to sprawa kapitału ludzkiego. Wyszukując te super-tanie buty adidas Originals wspieramy azjatycką produkcję, który bazuje na wyzysku. Skoro tak naprawdę za obuwie kosztujące 350 zł osoba reprodukująca otrzymuje ok. 2 złotych to przekalkulujmy sobie ile dostanie za kopię za 100 zł. O ile w ogóle dostanie wypłatę, bo w większości przypadków dzieci zmuszane są do pracy za darmo. Nie możemy pozwolić na taką sytuację i społeczna odpowiedzialność powinna zmuszać do tego, by buty było kupowane z legalnego źródła, które to korzysta z produkcji w których zarabia się zwykle w przeliczeniu więcej, niż w Polsce za tą samą pracę.

buty adidas originals

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
A obszarów takich jest ciągle więcej.

Wyszukujemy więc tylko te sklepy, które które sprawiają wrażenie pewnych. Dzięki temu i my dostaniemy markowy produkt, PKB wzrośnie, a prawnie produkujący produkujący ludzie otrzymają odpowiednie wynagrodzenie.