Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Czemu wełna jest tak bardzo popularnym materiałem, bardzo często stosowanym w przemyśle odzieżowym. 5 lipca, 2022

Wełna większości z nas kojarzyć się będzie albo z lepszymi garniturami i marynarkami, albo ciepłymi płaszczami, czapkami i szalikami. A przecież wełna jest wykorzystywana w wielu innych przypadkach, nie tylko jako niezależna tkanina, lecz również jako dodatek do lnu czy bawełny. Jej duża popularność wynika przede wszystkim z cech, które posiada, a posiada ich faktycznie dużo.

Przede wszystkim wełna parzona bardzo dobrze chroni przed niskimi temperaturami i rewelacyjnie zabezpiecza przed wilgocią – najlepsza oferta wełny parzonejlamalama.pl – najlepsza oferta wełny parzonej). Przez te wszystkie cechy nadaje się do noszenia nie tylko podczas chłodów, lecz również bardzo dobrze sobie radzi podczas upałów w lecie. Jak się okazuje w praktyce ubrania zrobione z tego materiału przez wiele osób uznawane są za niezwykle komfortowe nawet jak są wyższe temperatury. Co istotne, wełna ogrzewa nawet wtedy, kiedy jest wilgotna. Bierze się to z tego, że włókna wełniane absorbują sporo wilgoci, przez co nawet jak się zmoczą, to nie będzie to odczuwalne przez noszących. Właściwość ta jest bardzo przydatna w naszej strefie klimatycznej, gdy jesienią i zimą często występują opady.

dzianina wełniana

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dzianina wełniana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jedną z istotniejszych zalet, które posiada dzianina wełniana (Kliknij tutajKliknij tutaj aby zapoznać się z ofertą dzianin wełnianychardzo duża sprężystość ( dzianina wełniana od lamalama.pldzianina wełniana od Przez to właśnie ubrania wykonane z takiej tkaniny praktycznie nie będą wymagać prasowania lub prasowanie to jest dość rzadkie. Tak samo jest z praniem. W związku z tym że tkaniny wełniane wykonywane są z naturalnych włókien, to ich budowa powoduje, że w pewnym sensie ulegają one samooczyszczeniu. Dzięki temu nie pochłaniają tak dużej ilości zapachów i kurzu, jak inne materiały, a tym samym nie potrzebują tak częstego prania. Wełna może być wytwarzana z kilku odmian zwierząt, najwięcej wytwarza się jej z owiec. W nieco mniejszych ilościach wykorzystuje się też inne gatunki zwierząt, na przykład wielbłądy czy niekiedy i króliki. Z nich wełny nie pozyskuje się tak dużo, ale za to cechuje się ona doskonałymi parametrami i właściwościami.

Najbardziej znaną odmianą wełny ekskluzywnej jest kaszmir. Ten typ wełny produkowany jest z sierści kóz które zamieszkują górskie tereny Mongolii i Chin, a wytwarza się ją w sposób ręczny w niewielkich ilościach.