Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Czemu farbowanie włosów ma negatywny wpływ na nie, jakie są skuteczne sposoby na ich regenerację. 4 grudnia, 2022

Wiele pań pragnie stylowo i elegancko się prezentować, i dużo bardzo dużo robi w stronę tego, aby faktycznie tak było. Dlatego też właśnie pod ich kątem półki w sklepach aż się uginają od przeróżnych preparatów oraz środków pielęgnujących i poprawiających urodę.

kosmetyki chenice

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com
wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak niektóre ze stosowanych zabiegów często mają jeszcze swój drugi wymiar, a mianowicie w jakiś sposób negatywnie działają, szczególnie jeżeli chodzi o włosy. Podczas farbowania, bo to ono właśnie jest jednym z takich zabiegów, często się wykorzystuje dość agresywne środki chemiczne. Jednorazowe nałożenie farby być może nic poważniejszego nie zrobi, ale systematyczne stosowanie tego typu preparatów może już tak obojętne nie być. Włosy mogą stać się matowe, wysuszone i pozbawione blasku, dodatkowo niektóre kosmetyki tego typu mogą powodować uczulenia oraz alergie. Szczególnie niebezpieczny będzie amoniak, który charakteryzuje się jednak bardzo dużą skutecznością, więc nadal jest bardzo często używany. Nie do końca pożądane działanie mają także najróżniejsze utleniacze, powodujące utratę blasku przez włosy.

Ponieważ wiele kobiet za żadne skarby świata nie zrezygnuje z tego, żeby farbować włosy, to należy równocześnie stosować różnego rodzaju preparaty i odżywki mające poprawić ich stan. Istotny przede wszystkim więc będzie szampon, który jest najważniejszym środkiem do pielęgnacji, w sklepach można już kupić specjalne do włosów po farbowaniu. Warto też się zaopatrzyć w odpowiednią maskę i odżywkę, one także mogą znacznie pomóc w poprawie kondycji włosów. Coraz większą popularnością cieszą się także kosmetyki chenice przeznaczone w pierwszej kolejności do odbudowy i regeneracji włosów z problemami.

Dzięki zupełnie naturalnym składnikom i odpowiednim technologiom produkcji preparaty tej firmy potrafią doskonale odbudować nawet bardzo zniszczone włosy. Tak duża skuteczność tych kosmetyków wynika z zastosowania liposomów, które są malutkimi molekułami transportującymi aktywne substancje wewnątrz włosa, tym samym odżywiając go i wzmacniając zdolność do odbudowy.