Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Co robić by ubierać się stylowo w nadchodzącym sezonie wiosna – lato 2014 22 stycznia, 2022

Czy warto kierować się trendami w modzie? Oczywiście większość kobiet chce być trendy w każdym sezonie. Zanim jednak wybierzemy się na podbój butików, warto sprawdzić, co proponują nam światowe domy mody. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się niedawno w serwisach modowych na pewno są dobrą wskazówką, by znaleźć w tym sezonie coś oryginalnego.

kobieta w sukience

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe nadruki na ubraniach już kolejny sezon trzymają się całkiem dobrze. Tej wiosny będą modne kolorowe kwiaty i geometryczne motywy. Z kolorów ideą jest łączenie intensywnych barw w zestawach. W wiosennym sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji pastelowej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo marzycielski. Oprócz tego jest to uniwersalny wybór, gdyż, w zależności od natężenia, pasuje do różnego typu urody.

Drugim popularnym tej wiosny kolorem jest żółty. Aktualnie możemy z fantazją przebierać w wielu odcieniach tego koloru, od nasyconego żonkilowego po piaskowy. Bez względu na to, jaki odcień preferujemy, trzeba pamiętać o odpowiednim dostosowaniu koloru do reszty ubioru.

kobieta w czerwonym płaszczu

Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (sprawdź to: ). W kolekcjach światowych domów mody zawitały wzory kwiatowe w przeróżnej postaci. Możemy odważnie wybierać między bardzo jaskrawymi a pastelowymi kolorami. Kwiaty na tkaninach mogą przybierać różnorodne kształty, przykładowo ozdabiać całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być malarskie lub graficzne. To po prostu ponadczasowy wzór na lato. Każdej z nas dodadzą kobiecości i świetnie prezentują się w dowolnej części garderoby – od koszul po detale. Znajdziemy je na torbach i biżuterii. Kwiatowy wzór to ceniony motyw zwolenniczek boho, ale sprawdzi się także w klasycznych stylizacjach. Generalnie lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi ubraniami, bo sam deseń jest już wystarczająco intensywny.

Chociaż moda damska (więcej: ) jest pełna ekstrawagancji, to styl klasyczny jest zawsze aktualny przezroczystości i biel to także topowe tendencje sezonu. W jasnych odcieniach twarz wygląda na świeższą, a sylwetka na lżejszą. Biel i przezroczystości są znakomite na lenie dni. Na co dzień lepiej unikać prześwitów, gdyż tak jest bardziej elegancko. Można też dawkować przeźroczystości – od bardzo dużych, po subtelne. Modne jest miksowanie stylów z rozmaitych lat oraz nawiązania do lat 50-tych. Biel nosimy solo lub zestawioną z jarzeniowymi kolorami. Można też łączyć różne intensywne barwy z pastelami.

Dochodzisz do wniosku, że dobrze byłoby poszerzyć swą wiedzę na wyjaśniany tu problem? Kliknij więc na ten odnośnik oraz przeczytaj więcej w treści.

Ważne, by wszystko robić z wyczuciem. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, obowiązuje także w modzie.