Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Chino to jedne z najchętniej kupowanych spodni, są zarówno praktyczne jak i estetyczne 9 grudnia, 2022

Obecnie mamy do wyboru tak wiele modeli spodni, że chyba każdy wyszuka coś dla siebie. W ostatnich latach znaczną popularność zyskały chinosy, czyli spodnie ze stuprocentowej bawełny odznaczające się dwiema ukośnymi kieszeniami. Znajdują się one w asortymencie wszystkich największych marek.

Nie każdy

kobieta i mężczyzna

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

zdaje sobie sprawę, że chinosy szyto dla żołnierzy, dopiero po jakimś czasie trafiły do ogólnodostępnej sprzedaży. Dzisiaj kupienie chinosów jest wyjątkowo łatwe, wystarczy zdecydować się na firmę i wstukać w przeglądarce na ten przykład: wrangler chino (wrangler chino), lee chino lub vistula chino. Możemy być spokojni, iż wyników będzie wiele. Spodnie typu chinos są znakomitym rozwiązaniem dla ludzi, którzy preferują luźny styl, ale wciąż przykładają dużą wagę do estetyki. W Internecie trafimy na sporo przydatnych wskazówek związanych z zasadniczym pytaniem: do czego nosić spodnie chino? Prawda jest taka, że nie ma jedynej właściwej odpowiedzi, może to być płaszcz, bluza, a także typowy t-shirt. Jeśli chodzi o obuwie, to także mamy tu spory wybór, spodnie chino wyglądają dobrze z eleganckimi pantoflami oraz z mniej formalnymi adidasami czy sandałami. W dobrym tonie jest za to podwijanie nogawek.

para w jeansach

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się, przykładowo, na spodnie wrangler chino komunikujemy otoczeniu, iż cenimy zarówno wygodę jak i estetykę – sporo więcej zobaczysz na www. Tradycyjne i najbardziej powszechne chinosy dostępne są w kolorze khaki, jednak wyszukanie innej barwy nie powinno być problematyczne, dlatego, że większa część sklepów oferuje bardzo szeroki wybór. Jeśli chodzi o charakterystyczną nazwę owych spodni, to większość ludzi zgadza się, że pochodzi ona z Chin, tzn. państwa, gdzie w przeszłości te spodnie były produkowane.

Dzisiaj wyraz chino odwołuje się właściwie do nazwy materiału, a nie wyłącznie do rodzaju spodni. Największą popularnością spodnie chino cieszą się naturalnie w USA, gdzie klienci ogromnie cenią sobie mariaż praktyczności z komfortem. Obecnie brzmi to zabawnie, ale kiedyś zarówno typowe dżinsy, jak i chinosy postrzegane były jako mało eleganckie i nie wolno było ich nosić, przykładowo, na uniwersytetach. Dzisiaj zobaczymy je właściwie wszędzie, w korporacjach, w urzędach, a przede wszystkim na uczelniach, bowiem chinosy stały się symbolem amerykańskich studentów.