Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Buty sąwizytówką mężczyzn. Co mówią o Tobie Twoje buty? 15 grudnia, 2018

Mężczyźni, tak samo jak kobiety, poddawani są dziś bezwzględnie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z podstawowych elementów męskiego stroju są zdecydowanie odpowiednio dopasowane buty.

buty sportowe

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny być one przystosowane głównie do okazji, na jaką się je wkłada. Na przykład, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, niezobowiązujących spotkań towarzyskich czy uprawiania sportu, jednakże nie można ich wkładać do eleganckiej restauracji, w jakiej obowiązuje schludny strój bądź do biura, jeżeli firma oczekuje konkretnego dress codu.

Jednakże, buty męskie są obecnie dostępne w bardzo bogatym asortymencie, wobec tego niezależnie od okazji, z pewnością będzie się w stanie odnaleźć coś rzeczywiście odpowiedniego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi).

Te wpisy ze strony (https://www.skalnik.pl/sterling-ropes), które przeczytasz po kliknięciu na ten odnośnik niewątpliwie będą użyteczne – są one godne polecenia i są w stanie Cię mile zdziwić.

Zastanawiasz się co wybrać? Może eleganckie adidasy nike ?

W pierwszej kolejności, należy pamiętać, że buty męskie muszą być zawsze czyste. Ma to duże znaczenie w przypadku pantofli, jakie wkłada się do eleganckich ubrań. Ich precyzyjne wypastowanie to absolutna podstawa. Tym sposobem staną się one doskonałym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe także muszą być regularnie czyszczone. Na szczęście dostępny jest szereg produktów, jakie ułatwiają zachowanie czystości w tym przypadku. Dużo butów można bez kłopotu wyprać w pralce, jednak zanim wykona się taki krok, wpierw trzeba sprawdzić metkę obuwia, na której najczęściej znajdują się odpowiednie wskazówki odnoszące się do czyszczenia.

pary butów nike

Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna musi dbać o swoje buty i posiadać w szafie przynajmniej jedną parę butów bardziej klasycznych, jakie przydają się w czasie określonych okazji. Dosyć istotne jest również odpowiednie przechowywanie butów, ponieważ dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że tradycyjne rozwiązania są zawsze popularne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak szybko, warto inwestować w obuwie wysokiej jakości, także jeśli jego cena będzie dość wysoka. Tak buty męskie wysokiej jakości to inwestycja.

Takie buty bowiem są w stanie posłużyć przez naprawdę wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się relatywnie niewielka. Interesującym rozwiązaniem jest zakup butów wyprodukowanych na specjalne zamówienie u doświadczonych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, jednakże z drugiej strony bardzo opłacalna.