Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Buty na upały – zobacz ofertę 14 kwietnia, 2020

Lato jest specyficznym czasem, wymagającym określonego stroju. W polskich warunkach zwykle czas ten potrafi być bardzo upalny, z temperaturą przekraczającą 30 stopni. Ponadto lata w Polsce niekiedy są też deszczowe i wilgotne, choć to zdarza się znacznie rzadziej niż upalna pogoda. Z tej przyczyny do tego czasu trzeba się starannie przygotować.

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Ma to szczególne znaczenie dla ubrania.

Kliknij ten odnośnik, a wtedy zdobądź więcej szczegółów odnoszących się do rozpatrywanej w tym artykule treści. Otrzymasz wtedy większą wiedzę.

Podczas upałów należy bowiem ubierać się jak najbardziej lekko i przewiewnie. W przeciwnym razie skóra nie może oddychać, a ciało bardzo obficie się poci, co prowadzi niekiedy do nieprzyjemnych otarć różnych miejsc ciała. W tym czasie korzystne jest noszenie zarówno krótkich spodni i spódnic, jak i dłuższych, ale cienkich elementów. Problem mogą sprawiać w tym okresie sytuacje zawodowe czy biznesowe, które wymagają formalnego ubioru. W niektórych biurach dopuszcza się przykładowo noszenie koszul z krótkim rękawem przez pracowników. Analogicznie sprawa wygląda z obuwiem na lato, które również powinno być dobrane do panujących warunków.

Buty męskie

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Mężczyźni aktualnie coraz częściej sięgają po rozwiązania w zakresie obuwia, które kiedyś były w dużej mierze domeną kobiet. Sandały na lato są dla panów niezwykle dobrą opcją, aktualnie nikogo już nie dziwią nawet japonki dla panów.

Zobacz bez marudzenia ten wpis z www prezentującego analogiczne posty, ponieważ on z pewnością również jest warty Twojego zainteresowania.

W odkrytym obuwiu w czasie upału skóra jest w stanie oddychać, co jest potrzebne zwłaszcza z racji tego, że męskie stopy nierzadko mają większą tendencję do pocenia niż damskie. Mimo to cały czas duża liczba mężczyzn w okresie letnim poprzestaje na noszeniu zakrytych butów sportowych takich jak popularne adidasy. Czasami powoduje to odparzenia stóp (sprawdź ofertę).

Obuwie damskie

Obuwie kobiece stanowi temat właściwie niewyczerpany, w tej kwestii cały czas coś się zmienia, pojawiają się nowe trendy. Jeżeli chodzi o warunki upalnego lata, większa częśc pań preferuje wówczas sandały, czasami bardzo odkryte. Jeżeli chodzi o elegancję w lecie, jest również duży wybór kobiecych sandałów na obcasie, wysokim lub niskim. Oprócz tego w ostatnich latach spośród obuwia letniego kobiety chętnie sięgają po baleriny z racji tego, że są wygodne i można je dopasować do wielu stylizacji. Poza tym sporo kobiet wybiera także sandały o bardziej sportowym charakterze (idź do mojej strony).