Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Uzupełnianie zimowej garderoby – jak ją odpowiednio dostosować do problematycznych warunków klimatycznych? 4 czerwca, 2021

Zima w Polsce jest niekiedy wyjątkowo sroga. Bardzo często nadchodzą siarczyste mrozy, które wymuszają zakładanie ciepłej odzieży i kłopotliwe opady śniegu. Dbając o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie wskazane jest więc uzupełnić zimową garderobę, tak by być przygotowanym na nagłe kaprysy pogody.

kozaki

Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme

Podstawą jest rzecz jasna dopasowanie odpowiedniego obuwia. Nie jest to łatwe zadanie, przede wszystkim że dziś bardzo różnorodna jest oferta butów słabej jakości, które podczas pierwszych mrozów obnażają brak jakiegokolwiek ocieplenia. Co najważniejsze, wybierając buty zimowe damskie i męskie należy sprawdzić jak gruba jest ich podeszwa, ponieważ to ona izoluje stopę od podłoża oraz w jaki sposób zostały one ocieplone. Najlepiej, gdy buty będą szyte, klej niestety czasami traci własne właściwości w wyniku niszczącego kontaktu z wodą. Na okres zimowy warto także pomyśleć nad zmianą zwyczajnych ubrań na te uszyte z cieplejszych materiałów. Na przykład, lepiej jest zdecydować się na wólczanka garnitury przystosowane do niższych temperatur. Na lato bowiem oferowane są garnitury z tworzyw lżejszych, dobrze przepuszczających powietrze. Kontynuacja tematu: ceneo.

Duże znaczenie mają na dodatek kurtki zimowe damskie i męskie. W ich przypadku pierwsze skrzypce nie są grane przez grubość. Czasami bowiem zdarza się, że na pierwszy rzut oka dość gruba i ciepła kurtka nie gwarantuje identycznej ochrony przed zimnem, jak cieńszy płaszcz. Sekretem jest tworzywo.

okulary przeciwsłoneczne
Zima nie zwalnia też z obowiązku dbania o ochronę przeciwsłoneczną. Sporo osób jest zdania, że chłody eliminują niebezpieczeństwo związane ze słońcem. Nic bardziej błędnego. W słoneczny, zimowy dzień promieniowanie słoneczne potrafi być oślepiające, dlatego okulary ray ban bądź okulary – kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy – przeciwsłoneczne innej marki nie powinny być chowane razem z letnimi ubraniami. Wręcz przeciwnie, mogą się one okazać bardzo istotnym elementem zimowej garderoby. Rzecz jasna, zimą należy zadbać o ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki. Ciekawym rozwiązaniem są rękawiczki z jednym palcem, kojarzone z reguły z produktem dla dzieci, jako że świetnie chronią palce dłoni przed wychłodzeniem. W zimowej garderobie powinny znaleźć się tylko artykuły najwyższej jakości. Opisane wyżej części garderoby można zobaczyć na przykład w tym miejscu: odnośnik.