Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Bambus czy „bambus”? Parę słów na temat możliwości tego przyjaznego dla środowiska surowca. Kwiecień 18, 2019

Słysząc nazwę „bambus” nasze myśli od razu kierują się do Azji. Mamy przed oczami ogromnego monochromatycznego niedźwiedzia jedzącego pędy rośliny zwanej właśnie bambusem. I choć może nam się wydawać, że pandy są ostatnim ogniwem łańcucha żywotności tejże rośliny, to mimo wszystko człowiek odgrywa tu ogromną rolę. Leżąc na łóżku i spoglądając na zasadzone w jednej z rabatek pędy bambusa i rozmyślając nad ich następymi kulinarnymi zastosowaniami, nie zdajemy sobie sprawy, że materiały, z których ubrania mamy na sobie mogą mieć w składzie właśnie ten dalekowschodni przysmak.

Kolorowe skarpety
Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com
Konkretnie mowa tu o bieliźnie, a o prym w branży walczy niejeden producent skarpet. Problem jednak, jak zwykle w przypadkach odzieży, leży w oferowanej jakości. Oryginalnie używany bambus gwarantuje antybakteryjność, ekologiczność i fantastyczne noszenie. Jednak tańsze skarpety sportowe , jak i te do użytku codziennego bardzo często jedynie były zrobione z włókna bambusowego przekształconego w wiskozę. Ta druga jest już najzwyklejszą tkaniną, wykorzystywaną bardzo pospolicie do różnych ubrań. Posiada niewiele dodatkowych właściwości, mimo to tak wytworzona, wciąż jest awizowana jako produkt ekologiczny. W Ameryce Północnej za podobne działania producent skarpet otrzymuje wielkie kary za wprowadzanie w błąd konsumenta. W Europie oraz Polsce niestety nie ma potrzeby umieszczania takiej informacji. W tym wypadku należy więc uważać – świadomy, rozsądny klient powinien nabyć skarpety opisane jako wyprodukowane z bambusa, a nie z włókna bambusowego. Odzież wyprodukowana oryginalnie, z wiadomego i sprawdzonego miejsca jednak cieszy się rzucającym się w oczy powodzeniem.

Do swojej kolekcji wprowadziły je w pierwszej kolejności firmy sportowe – przedstawiając światu bambusowe skarpety sportowe, a następnie firmy z odzieżą z wyższej półki. Wiadomym jest, że elegancki mężczyzna chce czuć się wygodnie przez cały dzień w wykwintnych butach. Taki efekt oferują skarpety z bambusa . Także dla firm z branży odzieżowej są bardzo pozytywnym wyborem. Dzięki cienkiemu i gęstemu splotowi pozwalają one nanosić różne wzory. Nierzadko więc skarpety w takiej jakości jesteśmy w stanie zobaczyć na kramach świątecznych, odróżniające się od pozostałych wieloma kolorami oraz interesującymi motywami. Mimo możliwości pomyłki nie ma po co jednak zniechęcać się do skarpet z bambusa. Jeśli są z oryginalnego materiału, to są doskonałym pomysłem do codziennego ubioru, a jeśli tylko z wspomnianej wiskozy – to i tak to dobra, choć najzwyklejsza tkanina.

Zaprezentowany zagadnienie opisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się tekst. Daj nam znać – przejdź do strony buty reebok !

Najważniejsze jednak jest to, by nie przepłacać.