Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Antyczna męskość w współczesnej toalecie Marzec 9, 2019

Każdy wie co znaczy szykowna kobieta. Wprawdzie wyobrażenie owo może się nieco różnić w poszczególnych wypadkach, jednak mniej więcej wiemy „mała czarna” i obcasik zawsze się sprawdzają. Oprócz tego jeszcze godziwe perfumy (niekoniecznie francuskie) i mamy wzór szykownej kobiety.

O wiele trudniej będzie z panami. Przede wszystkim pokutuje przeświadczenie, iż schludny dżentelmen nie występuje w przyrodzie – starcza mu mydełko oraz odrobina gorącej wody. Ten uproszczony obraz jest od początku fałszywy. Uwielbiamy się czuć dobrze, i to od samego rana. Mamy swe nawyki, większość z nas uwielbia się golić. (nawet gdy nie golimy się „na gładko”).

brzytwa

Wydawało by się że w kwestii golenia mało możemy powiedzieć – maszynka jednorazowa, trochę kremu do golenia i gotowe. Nic bardziej mylnego. W ostatnim czasie jeśli chodzi o golenie można spostrzec powrót do dawnych zwyczajów. Jeśliby użyć określeń z historii literatury, mamy Renesans z reprezentatywnym dla tego czasu zainteresowaniem Antykiem. Wracają więc do łask pędzle i brzytwy które – jak mogłoby się wydawać – miały już swe miejsce w muzeum urody (gdyby ktokolwiek pragnął podobne stworzyć).

Taki powrót do tradycji powoduje nieodzowność odświeżenia wydawałoby się już zapomnianej wiedzy. Na szczęście mamy sieć internetową, starczy zatem wbić np. sformułowanie: gdzie kupić brzytwę, i już można zacząć przygodę ze staromodnym goleniem. Z pewnością będzie trzeba się nauczyć używać naszego nowiutkiego toaletowego przyboru. Jak się okazuje nie jest to wcale proste, ale naturalnie znajdziemy wideo-poradniki które ułatwią nam zadanie. Wydaje się, iż jest to – jeżeli już opanujemy w teorii tę umiejętność – wszystko. Niestety, im głębiej w gąszcz, tym sporzej drzew.

pędzel

Kolejnym wyzwaniem będzie kupno pędzla do golenia. Nie każdy wie że odmian pędzli jest sporo, i nie idzie tutaj wyłącznie o to jakiego włosia użyto, ale idzie też o metodę wytwórczości. Pędzle można podzielić na klasy. Najtańszy jest pędzel Badger z słówkiem „piure” (tu ). Stosować go mogą panowie o mało wrażliwej skórze, bowiem pędzle tego rodzaju drapią. Panowie ceniący sobie wygodę muszą postarać się o pędzel Badger z dopiskiem „super”. W o wiele lepszy sposób utrzymuje on ciepło jak też wilgoć, co ma wpływ na uformowanie gęstej piany, a więc też większy luksus golenia. Oczywiście końcowym akordem owego przyjemnego porannego procesu jest odpowiednia do naszych upodobań łagodna perfuma, dla przykładu taylor bond street i możemy spokojnie udać się do pracy.