Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Antyczna męskość w współczesnej toalecie 1 grudnia, 2022

Każdy wie co znaczy szykowna kobieta. Wprawdzie wyobrażenie owo może się nieco różnić w poszczególnych wypadkach, jednak mniej więcej wiemy „mała czarna” i obcasik zawsze się sprawdzają. Oprócz tego jeszcze godziwe perfumy (niekoniecznie francuskie) i mamy wzór szykownej kobiety.

O wiele trudniej będzie z panami. Przede wszystkim pokutuje przeświadczenie, iż schludny dżentelmen nie występuje w przyrodzie – starcza mu mydełko oraz odrobina gorącej wody. Ten uproszczony obraz jest od początku fałszywy. Uwielbiamy się czuć dobrze, i to od samego rana. Mamy swe nawyki, większość z nas uwielbia się golić. (nawet gdy nie golimy się „na gładko”).

brzytwa

Wydawało by się że w kwestii golenia mało możemy powiedzieć – maszynka jednorazowa, trochę kremu do golenia i gotowe. Nic bardziej mylnego. W ostatnim czasie jeśli chodzi o golenie można spostrzec powrót do dawnych zwyczajów. Jeśliby użyć określeń z historii literatury, mamy Renesans z reprezentatywnym dla tego czasu zainteresowaniem Antykiem. Wracają więc do łask pędzle i brzytwy które – jak mogłoby się wydawać – miały już swe miejsce w muzeum urody (gdyby ktokolwiek pragnął podobne stworzyć).

Taki powrót do tradycji powoduje nieodzowność odświeżenia wydawałoby się już zapomnianej wiedzy.

Chcesz zdobyć świeże informacje na określony temat? To obejrzyj www, na pewno da Ci wiele pozytywnych emocji i na długo zostanie w Twojej pamięci.

Na szczęście mamy sieć internetową, starczy zatem wbić np. sformułowanie: gdzie kupić brzytwę, i już można zacząć przygodę ze staromodnym goleniem. Z pewnością będzie trzeba się nauczyć używać naszego nowiutkiego toaletowego przyboru. Jak się okazuje nie jest to wcale proste, ale naturalnie znajdziemy wideo-poradniki które ułatwią nam zadanie. Wydaje się, iż jest to – jeżeli już opanujemy w teorii tę umiejętność – wszystko. Niestety, im głębiej w gąszcz, tym sporzej drzew.

pędzel

Kolejnym wyzwaniem będzie kupno pędzla do golenia. Nie każdy wie że odmian pędzli jest sporo, i nie idzie tutaj wyłącznie o to jakiego włosia użyto, ale idzie też o metodę wytwórczości. Pędzle można podzielić na klasy. Najtańszy jest pędzel Badger z słówkiem „piure” (tu ). Stosować go mogą panowie o mało wrażliwej skórze, bowiem pędzle tego rodzaju drapią. Panowie ceniący sobie wygodę muszą postarać się o pędzel Badger z dopiskiem „super”. W o wiele lepszy sposób utrzymuje on ciepło jak też wilgoć, co ma wpływ na uformowanie gęstej piany, a więc też większy luksus golenia. Oczywiście końcowym akordem owego przyjemnego porannego procesu jest odpowiednia do naszych upodobań łagodna perfuma, dla przykładu taylor bond street i możemy spokojnie udać się do pracy.