Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Adidasy – zarówno do ćwiczeń, jak i do bycia trendy 3 września, 2019

Czasy, gdy adidasy utożsamiane były ze sportowym, raczej atrakcyjnym obuwiem minęły już na zawsze. W dzisiejszych czasach większość sportowych butów nie tylko dobrze się prezentuje, ale również posiada konkretne i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym są one odpowiednie zarówno do noszenia na co dzień, jak również na zajęcia sportowe. Poniżej znajduje się krótki opis modeli obuwia sportowego, które w ostatnich miesiącach są niezmiernie popularne.

1. Buty nike free 5.0. W przypadku obuwia wyprodukowanego przez Nike, warto być świadomym co dokładnie oznacza liczba stojąca w nazwie . Jest to oznakoanie stopnia amortyzacji według własnej skali Nike. Skala ta bazuje na następującym założeniu: liczba dziesięć w tej skali odpowiada stopniu amortyzacji, jaki posiada tradycyjne obuwie przeznaczone do biegania. Liczba zero na tej skali

buty sportowe

Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

symbolizuje amortyzację, jaką posiada goła stopa. Adekwatnie, cyfra 5 znajdująca się w nazwie oznacza, iż but ten posiada „połowiczną” amortyzację. Buty te będą odpowiednie podczas biegania dla wszystkich tych, którzy pragną biegać w nieco bardziej naturalny sposób. Naturalny pod tym kątem, że chcieliby „poczuć” stopą fakt, że biegną; to, po jakim typie podłoża itd. Nie da się tego poczuć w typowym obuwiu biegowym, które posiada wyższą skalę amortyzacji Kolejną serią obuwia, często rozpoznawalną po swoim wyglądzie, są tak zwane air maxy. Są one znane z wbudowanej poduszki powietrznej, jaką firma Nike wymyśliła ponad 40 lat temu! Poduszka powietrzna jest nie tylko widoczna w budowie buta, ale można ją również rzeczywiście poczuć nosząc obuwie z tej serii. Sama seria jest stosunkowo rozbudowana i obecnie obejmuje wiele różnych modeli.

Wskazać tu należy m.in. cieszące się dużą popularnością buty nike air max 1 (buty nike air max 1), jak również nike air max command, charakteryzujące się tym, że poduszka powietrzna nie jest zamontowana tylko pod piętą, ale na całej powierzchni podeszwy buta.

3. Buty adidas la trainer charakteryzują się nowatorskim i niezmiernie modnym wyglądem Nawiązuje on do obuwia, jakie nosili sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym czwartym roku. Buty te, ze względu na oryginalny wygląd, wiele osób nosi zarówno w codziennych stylizacjach – szczególnie osoby lubiące wygodę oraz komfort. Buty te mogą być jednak także z powodzeniem stosować podczas treningów – dzięki trzem korkom na pięcie, dopasowują się one do potrzebnego w danym momencie poziomu amortyzacji.