Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Adidas – niemiecka jakość 17 marca, 2022

Adidas powstał w Republice Weimarskiej w latach dwudziestych XX wieku, założony przez braci Dasslerów. Adidas jest jednym z największych producentów ubrań na świecie. Mało kto jednak pamięta, że w roku 1948 z marki wypączkowała firma Puma– dziś najpotężniejszy konkurent w obszarze ubrań dla sportu. Było tak, ponieważ bracia-menagerowie postanowili zakończyć kooperację.

pewex buty

Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

Co interesujące, pierwotnym targetem firmy było wojsko – wyroby Adidas nosili żołnierze. Następnie braciom udało się dostać kontrakt na wytwarzanie obuwia na Olimpiadę w stolicy Niemiec i od tego momentu Adidas koncentruje się na produkcji akcesoriów sportowych. Dziś oprócz butów w ofercie można ujrzeć również między innymi rękawice bramkarskie oraz bluzki damskie. Ważnym faktem, który jest świadectwem ekonomicznej potęgi producenta, jest wykupienie popularnej marki Reebok, dokonane w 2006 roku. Propozycje dla zainteresowanych: buty adidas.

W czasie kilku dziesięcioleci pracy Adidas zaskarbił sobie ogromną renomę wśród ludzi na całym globie. Dzisiaj sponsoruje wiele dobrych klubów piłkarskich oraz produkuje odzież dla mnóstwa dyscyplin. Każdy choć raz miał w ręku takie produkty, jak spodnie męskie marki Adidas bądź piłki tej marki. Co warte podkreślenia, firma Adidas stała się synonimem konkretnego rodzaju obuwia. W zasadzie adidasami nazywa się obuwie sportowe – nieistotne, od jakiego producenta pochodzą. Jest to najwidoczniejszy dowód gigantycznego sukcesu, jaki odniosło to przedsiębiorstwo w branży sportowej.

Jedno należy dodać – jeśli zamierzasz kupić akcesoria sportowe, które będą funkcjonalne przez wiele lat, postaw na Adidas, najsławniejszą markę obuwniczą globu. W wielu sklepach ze sprzętem do sportu możesz znaleźć produkty tego przedsiębiorstwa – w tym pomoce do generalnie każdej dziedziny sportowej. Nieważne, co uprawiasz – obuwie oraz sprzęt Adidas będą najlepszym nabytkiem.

Adidas – pozostałe wiadomości